Протистояння: охоронці з «Донбасу» проти бійців ДУК-ПС

Брикет пішов. Смолинський завод. Фото Сергія Кордика
Брикет пішов. Смолинський завод. Фото Сергія Кордика

На території Смолинського торфобрикетного заводу загострюється протистояння між його працівниками та новим керівництвом ДП «Чернігівторф».

Зранку, 17 серпня, працівники запустили завод самостійно. Пішов брикет. 4 тисяч тонн видобутого торфу вистачить на два місяці завантаження виробничого цеху. Працівники тофозаводу і надалі не хочуть бачити на посаді керівника дежпідприємства луганського переселенця Павла Яремка. Останній приїхав на підприємство в супроводі посиленої охорони з охоронної фірми «Донбас», яка складається з колишніх бійців однойменного батальйону.

Торфбрикетний завод у Смолині
Торфобрикетний завод у Смолині. Фото Сергія Кордика

Як повідомляють з місця подій працівники заводу, загалом на території підприємства розташувалося 20 охоронців. По інший бік протистояння на стороні працівників заводу виступили бійці Чернігівського запасного батальйону ДУК-ПС.

Начальник брикетного цеху Микола Мойсієнко
Начальник брикетного цеху Микола Мойсієнко

На прохання робітників вони вже третій день охороняють підприємство. Зранку Павло Яремко намагався провести збори працівників. Втім, торф'яники висунули йому вимогу покинути територію заводу і написати заяву про звільнення з посади виконувача обов'язки керівника «Чернігівторф». 

Автомобіль бійців "Донбасу"
Автомобіль з Донбасу

Павло Яремко відкинув вимоги працівників і на даний момент залишається на території торфозаводу. Однією з вимог робітників є вимога розірвати інвестиційний договір з ТОВ «Терма-груп». На переконання людей фірма має на меті захопити підприємство рейдерським способом, а Павло Яремко є ставлеником «Терма-груп».

Торфобрикетний станок Смолинського заводу у процесі.  Фото Сергія Кордика
Торфобрикетний станок у процесі. Фото Сергія Кордика

На завод готовий зайти інший інвестор ТОВ «Інноваційно-фінансова компанія». Її директор Віталій Кучеренко заявив, що готовий інвестувати в підприємство за умови зміни керівництва ДП «Чернігівторф». Люди налаштовані рішуче. Виробнича лінія працює. Робітники готові продавати торфобрикет. Кажуть, за ним вже вишикувалася довжелезна черга замовників.

Віталій НАЗАРЕНКО, м.Чернігів

Від редакції

Ще рік тому (після тривалого простою), під час відкриття поновленої роботи торфобрикетного заводу у Смолині, київський бізнесмен і член правління спостережної ради «ЧеЗаРа» (колишній Чернігівський радіозавод) Анатолій Долеско, який взявся зі своєю командою відродити торф`яну галузь в регіоні, зазначив, що «на Чернігівщині відкривається нова сторінка, яка має особливе значення для економіки не лише області, якщо мати на увазі нинішні умови державотворення, а й для всієї держави, оскільки ця галузь (торф`яна. -Ред.) є стратегічною».

Нещодавно, на одній із прес-конференцій, голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв виступив категорично проти того, аби Долеско «тримав на контролі» діяльність торфобрикетного заводу у Смолині.

Також Звєрєв зазначив, що ВЖЕ ТЕПЕР Рада регіонального розвитку, яку очолює обраний нещодавно у 205 виборчому окрузі народний депутат Сергій Березенко (провладний кандидат-депутат), приводить на Чернігівщину людей із Донбасу, це стосується якраз і торф`яної галузі. «Неприпустимо, коли Березенко, маскуючись за Раду Регіонального розвитку,  - зазначив Звєрєв, — захоплює стратегічні галузі в нашому регіоні, більш того, на ключові посади розставляє людей з Донбасу»...

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?